Przeglądarka Vivaldi staje się mobilna

Vivaldi wyrusza w podróż po urządzeniach mobilnych, prezentując w pełni funkcjonalną wersję beta przeglądarki na urządzenia z systemem Android.

Vivaldi presents the beta version of its browser for Android

* * * * PLEASE HOLD FOR RELEASE UNTIL 10:00 (CEST), SEPTEMBER 9TH, 2019 * * * *

OSLO, Norwegia – 9 września 2019: Vivaldi ogłasza wydanie wersji beta swojej nowej, w pełni funkcjonalnej przeglądarki na urządzenia mobilne
z systemem Android.

Nowa przeglądarka, będąca dużym krokiem naprzód w świecie mobilnych przeglądarek, jest przedłużeniem doświadczeń desktopowej wersji Vivaldi, która pozwala użytkownikom z wielką łatwością odmienić sposób, w jaki poruszają się po sieci.

Misją Vivaldi jest dostarczenie użytkownikom przeglądarki, która pozwala doświadczyć sieci według ich własnych preferencji, respektując jednocześnie ich prywatność. Vivaldi jest najbardziej konfigurowalną przeglądarką dostępną na rynku, ale nie śledzi tego, w jaki sposób użytkownicy z niej korzystają. Wizja mobilnej przeglądarki Vivaldi jest taka sama.

Użytkownicy mogą od teraz przeglądać internet z siłą, bezpieczeństwem i stylem na urządzeniach z systemem Android (w wersji 5 i wyższej).

Get it on Google Play

Przeglądarka, którą wybierasz na swoim urządzeniu mobilnym, musi cechować się coraz większą sprawnością, aby skutecznie i efektywnie realizować codzienne zadania. Vivaldi podejmuje to wyzwanie”, mówi Jon von Tetzchner, dyrektor generalny Vivaldi. „W miarę ewolucji sposobu, w jaki ludzie korzystają z telefonów, staramy się nieustannie wprowadzać innowacje, zapewniające najlepsze możliwe doświadczenia przeglądania na urządzeniach mobilnych.

Przenosząc Vivaldi na telefony

Vivaldi czerpie inspiracje z rzeczywistych potrzeb użytkowników. Właśnie dlatego zachowuje te same koncepcje projektowe na wszystkich platformach, kładąc nacisk na łatwość użycia.

Vivaldi na Androida to doskonałe uzupełnienie wersji komputerowej. Ma charakterystyczny wygląd i zestaw znajomych wbudowanych narzędzi (włączając w to panele, szybkie wybieranie, notatki czy tworzenie zrzutów ekranu). I, oczywiście, zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo, dzięki czemu mogą oni zabrać Vivaldiego (wraz z osobistymi danymi przeglądania) wszędzie, gdzie zechcą.

Podobnie jak w wersji komputerowej, w momencie uruchomienia przeglądarki Vivaldi na system Android, użytkownicy otrzymują widok szybkiego wybierania, zawierającą ich ulubione strony zorganizowane wedle własnego uznania.

Vivaldi Android user interface

W lewym dolnym rogu przeglądarki, użytkownicy odnajdą panele, dzięki którym w szybki sposób uzyskają dostęp do użytecznych narzędzi, takich jak zakładki, historia przeglądania, notatki czy pobrane pliki. Znajdujący się z prawej strony przełącznik kart zawiera listę otwartych kart, również tych prywatnych i synchronizowanych oraz kosz, umożliwiający przywrócenie ostatnio zamkniętych stron.

Zgodnie z oczekiwaniami, pole adresu wypełnione jest przydatnymi funkcjami – pozwala użytkownikom wyszukiwać za pomocą dowolnej zainstalowanej wyszukiwarki używając pseudonimów lub natychmiast odnaleźć konkretną zakładkę.

Tylko jedno dotknięcie wystarczy, aby uzyskać dostęp do wszystkich kluczowych funkcji. Łatwa w użyciu pionowa i pozioma nawigacja jest spójna na stronie szybkiego wybierania, panelach i przełączniku kart, co zwiększa płynność działania.

Nowy kaliber przeglądania

Użytkownicy mogą teraz przeglądać sieć w sposób bardziej kreatywny i efektywny, co doskonale wpisuje się w ich szybki tryb życia. Oto unikalne i przyjazne funkcje przeglądarki Vivaldi, które odróżniają ją od konkurencji:

Rób notatki jak nigdy dotąd

Unikalne i niezawodne narzędzie Vivaldi – notatki – pozwala użytkownikom być krok do przodu, nawet na urządzeniach mobilnych. Jest to coś, czego żadna inna przeglądarka nie oferuje.

Za pomocą notatek można szybko utworzyć listę zadań, konspekt przemówienia czy pracować nad projektem badawczym bez konieczności przełączania aplikacji.

Co więcej? Użytkownicy mogą bezpiecznie synchronizować notatki pomiędzy swoimi urządzeniami. To produktywny sposób na szybkie wykonywanie większej ilości zadań.

Speed Dial and Notes in Vivaldi for Android

Przeglądaj szybkiej z szybkim wybieraniem i zakładkami

Szybkie wybieranie w przeglądarce Vivaldi to znacznie więcej niż tylko najczęściej odwiedzane strony. Jest to sposób na szybki dostęp do ulubionych witryn i zorganizowanie zakładek, które powinny się wyświetlać na stronie nowej karty.

Użytkownicy mogą utworzyć wiele stron szybkiego wybierania, dla różnych zadań lub kategorii oraz grupować i zarządzać swoimi zakładkami w folderach – wszystko za dotknięciem palca.

Menedżer zakładek pozwala użytkownikom dodawać i edytować opisy i nazwy stronom, które mogą następnie być wyszukiwane na pasku adresu. To kolejny wyjątkowy sposób na utrzymanie porządku.

Managing Bookmarks in Vivaldi Beta for Android

Zarządzaj kartami jednym dotknięciem

Trudno wyobrazić sobie Vivaldiego bez charakterystycznego i eleganckiego przeglądania w kartach. Karty mają podstawowe znaczenie dla przeglądania i Vivaldi chce pomóc utrzymać je w porządku również na urządzeniach mobilnych, tak samo, jak robi to na komputerach.

Zamiast kopiować i wklejać adres URL, aby utworzyć duplikat karty, skorzystaj z menu wybierając opcję „Powiel kartę”. Unikalna opcja, która pozwala zaoszczędzić dużo czasu.

Przełączanie kart w Vivaldi sprawia, że wyszukiwanie kart i zarządzanie nimi jest dziecinnie proste. Szybkim przesunięciem możesz znaleźć otwarte karty, karty prywatne, ostatnio zamknięte, a nawet karty otwarte na innym urządzeniu.

Cloning tabs and switching search engines in Vivaldi Beta for Android

Wyszukuj i natychmiast przełączaj silniki wyszukiwania

Kolejną unikalną funkcją przeglądarki Vivaldi jest możliwość natychmiastowej zmiany aktywnego silnika wyszukiwania w polu adresu za pomocą pseudonimów.

Każda z domyślnych wyszukiwarek używa pierwszej litery jej nazwy jako pseudonimu. Użytkownicy mogą po prostu wpisać ten pseudonim w polu adresu (na przykład „d” dla DuckDuckGo lub „e” dla Ecosia), a następnie spację, aby wybrać konkretny silnik.

Przeglądaj w kartach prywatnych

Przeglądaj prywatnie na urządzeniach mobilnych za pomocą kart prywatnych, które nie zapisują żadnych informacji na urządzeniu. Prywatność jest priorytetem Vivaldi. Witryny odwiedzane przez użytkowników, ciasteczka, pliki tymczasowe nie będą przechowywane na urządzeniu podczas przeglądania w prywatnej karcie.

Przykładowo, jeśli użytkownik pożycza telefon komórkowy znajomemu, może on pozostać zalogowany w głównym oknie, podczas gdy jego przyjaciel loguje się na swoje własne konto w prywatnej karcie.

Sync and private tabs on Vivaldi Beta for Android

Synchronizuj płynnie i bezpiecznie

Od teraz użytkownicy mogą synchronizować dane między różnymi urządzeniami i systemem Android.

Użytkownicy mogą wybrać dane do synchronizacji, w tym zakładki, szybkie wybieranie, zapisane hasła i autouzupełnianie, historię wpisanych adresów czy notatki.

Bezpieczeństwo danych jest niezwykle ważne dla Vivaldi. Wszystkie synchronizowane dane, w tym hasła użytkowania, są chronione szyfrowaniem typu end-to-end i nigdy nie są jawnie udostępniane Vivaldi. Aby zapewnić bezpieczeństwo danych użytkownika, nie są używane serwery innych firm,
a jedynie własne serwery Vivaldi.

Twórz zrzuty ekranu

Dzięki tej unikalnej wbudowanej funkcji użytkownicy mogą zrobić zrzut ekranu dowolnej witryny lub wybranego fragmentu ekranu.

Funkcja robienia zrzutów ekranu to jednak coś więcej. Użytkownicy mogą robić zrzuty ekranu całej strony, co jest bardzo przydatne, zwłaszcza gdy muszą zapisywać i udostępniać szczegółowe informacje na niej zawarte.

Capture and Reader Mode settings in Vivaldi Beta for Android

Wytnij bałagan podczas czytania

Widok czytania można włączyć w ustawieniach w opcjach ułatwień dostępu. Po włączeniu, użytkownicy mogą czytać wiadomości i artykuły na swoim telefonie bez przeszkadzających i rozpraszających elementów.

Prawdziwa innowacja jest możliwa tylko dzięki otwartemu podejściu opartemu na współpracy. Taką właśnie relację tworzymy z naszymi użytkownikami”, mówi Jon von Tetzchner. „Ściśle współpracujemy, aby stworzyć przeglądarkę, którą będą mogli nazwać swoją własną. Przeglądarkę, która pomoże im być wydajnym w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu.”

* * *

Aby wypróbować wersję beta przeglądarki Vivaldi, pobierz Vivaldi Beta ze sklepu Google Play.

Get it on Google Play

A proposito di Vivaldi Technologies

Vivaldi Technologies è una compagnia di proprietà dei dipendenti che crea prodotti e servizi per utenti web esigenti. In tutto quello che fa, Vivaldi crede che l'utente venga prima. Vivaldi ha sede a Oslo, con uffici a Reykjavik, Boston e Palo Alto. Scopri di più sulla nostra missione su vivaldi.com.Per ulteriori informazioni, per favore contatta: Varsha Chowdhury [email protected] Scarica Kit Stampa (ZIP)