Dwa duże wydania przeglądarki Vivaldi w ciągu jednego dnia

Wersja 3.0 przeglądarki Vivaldi dla systemów Windows, Mac i Linux umożliwia blokowanie modułów śledzących i reklam, zawiera wbudowany zegar
oraz wiele innych nowości.

Pierwsza wersja Vivaldi Mobile jest już dostępna na telefony z systemem Android. W niej możliwość blokowania trackerów i reklam, pasek kart i wiele więcej.

Dwa duże wydania przeglądarki Vivaldi w ciągu jednego dnia

OSLO, Norwegia – 22 kwietnia 2020 – Vivaldi Technologies przedstawia swoją największą premierę tego roku – nowa wersja Vivaldi 3.0 pojawia się na komputerach z systemem Windows, Mac i Linux oraz długo oczekiwana pierwsza wersja mobilnej przeglądarki Vivaldi jest już dostępna na urządzeniach z systemem Android.

Teraz, gdy ludzie spędzają znacznie więcej czasu w internecie, Vivaldi podwaja swoje starania dostarczenia użytkownikom nowej przeglądarki, która chroni ich przed modułami śledzącymi (trackerami), blokuje niechciane reklamy i zapewnia bardziej przydatne funkcji niż jakakolwiek inna przeglądarka.

Download VivaldiGet it on Google Play

Gdy wspólnie przechodzimy przez trudny czas pandemii, a miliony ludzi na całym świecie pracują zdalnie, przeglądarka internetowa staje się ważniejsza,
niż kiedykolwiek. Nowa wersja Vivaldi, zarówno na komputery stacjonarne,
jak i na urządzenia mobilne, odzwierciedla zmieniające się potrzeby dzisiejszych doświadczonych użytkowników internetu”, mówi dyrektor generalny Vivaldi, Jon von Tetzchner.
Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ludzkość potrzebuje dobrze funkcjonującego i otwartego internetu, który jest jednocześnie prywatny i bezpieczny. Dzięki nowej wersji Vivaldi użytkownicy mogą przeglądać sieć swobodnie i wydajnie, nie będąc śledzonym online”, mówi.

Zarówno wersja na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne jest wyposażona we wbudowane narzędzia do ochrony prywatności – moduł do blokowania trackerów i reklam.

Dzięki funkcji blokowania modułu śledzącego, Vivaldi korzysta z radaru śledzącego utworzonego przez DuckDuckGo, zapewniając łatwą i skuteczną ochronę przed modułami śledzącymi.

Na komputerach stacjonarnych Vivaldi w dalszym ciągu rozbudowuje przeglądarkę o nowe funkcje, w tym unikalny zegar, udoskonaloną nawigację po elementach strony i niezliczone opcje dostosowywania.

Wyposażona w unikalne funkcje mobilna przeglądarka Vivaldi pojawia się wraz z natywnym narzędziem do blokowania reklam – najbardziej pożądaną funkcją dla systemu Android – i ochroną przed trackerami, dla zapewnienia prywatności, szybkości i niczym niezakłócanej przyjemności z przeglądania sieci.

Wersja klasyczna: Co nowego w Vivaldi Vivaldi 3.0

Blokuj moduły śledzące za pomocą wbudowanego blokera trackerów

Vivaldi nie śledzi swoich użytkowników, a teraz nie pozwoli też innym na ich śledzenie.
Zupełnie nowy bloker trackerów chroni użytkowników przed wszechobecnymi modułami śledzącymi, które podążają za użytkownikami w sieci, gromadząc ich dane osobowe.

Współpracując z DuckDuckGo, Vivaldi zaimplementowało udostępnioną przez
Tracker Radar DuckDuckGo listę niepożądanych modułów, co oznacza, że niewzbudzające zaufania trackery firm trzecich są blokowane w tle podczas przeglądania sieci. Umożliwia to bardziej prywatne i szybsze przeglądanie internetu, bez dodatkowego wysiłku i poświęceń.

Podczas gdy moduły śledzące, które próbują badać naszą aktywność w sieci, stają się coraz bardziej wyrafinowane, DuckDuckGo Tracker Radar wykorzystuje najnowocześniejsze technologie, aby skutecznie je demaskować i blokować. Cieszymy się, że możemy współpracować z Vivaldi w celu udostępnienia tej technologii większej liczbie użytkowników, zapewniając im prostą ochronę prywatności.

– Gabriel Weinberg, dyrektor generalny i założyciel, DuckDuckGo

Blokuj moduły śledzące za pomocą wbudowanego blokera trackerów

Włącz lub wyłącz bloker trackerów za pomocą ikony tarczy, znajdującej się z lewej strony pola adresu. Ikona wskazuje, jaki poziom blokowania jest aktywny na bieżącej stronie.

Udostępniamy użytkownikom trzy poziomy blokowania, z których jeden może być użyty jako domyślny dla wszystkich odwiedzanych stron. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić go dla konkretnych stron internetowych. Można tego dokonać z poziomu ikony tarczy, lub też przechodząc do ustawień przeglądarki: Ustawienia → Prywatność → Blokowanie trackerów i reklam, gdzie można uzyskać bardziej szczegółową kontrolę nad tym narzędziem.

Ponadto, w ustawieniach przeglądarki użytkownicy mogą zarządzać stronami, które chcą blokować/odblokować, tworzyć wyjątki oraz dodawać lub zmieniać pozycje na liście blokowanych trackerów.

Blokuj niechciane reklamy z wbudowanym blokerem reklam

Mimo że blokowanie modułów śledzących zapewnia wystarczającą ochronę, niektórzy użytkownicy wolą dodatkowo blokować niechciane reklamy.

Wbudowane w przeglądarkę Vivaldi narzędzie blokowania reklam pozbywa się natrętnych reklam bez konieczności pobierania zewnętrznych rozszerzeń, zwiększając prywatność i szybkość działania przeglądarki.

Uważamy jednak, że wielu użytkowników nie chce pozbawiać odwiedzanych przez siebie ulubionych stron możliwości generowania przychodu, stąd blokowanie reklam jest domyślnie wyłączone. Vivaldi pozwala użytkownikom kontrolować poziom ochrony prywatności.

Sprawdź aktualną liczbę zablokowanych trackerów i reklam, klikając w ikonę tarczy. W Ustawieniach użytkownicy mogą tworzyć wyjątki dla stron, których nie chcą blokować.

Blokuj niechciane reklamy z wbudowanym blokerem reklam

Nawiguj szybciej

Nawigacja po stronie to funkcja niespotykana w popularnych przeglądarek internetowych. Drastycznie zmniejsza ona liczbę klawiszy, które są potrzebne do nawigacji po odnośnikach znajdujących się na stronie internetowej. Ma to kluczowe znaczenie dla użytkowników, którzy nie używają myszki do poruszania się po stronie.

W tej wersji, nawigacja po stronie została znacząco usprawniona. Przy użyciu klawisza SHIFT oraz klawiszy kursora, możliwe jest znalezienie dowolnego odnośnika przy minimalnej liczbie naciśnięć klawiszy. Taki sposób nawigacji jest o wiele szybszy niż przechodzenie do kolejnych linków za pomocą klawisza tabulacji.

Unikalny zegar na pasku statusu

Dostosuj wygląd przycisku zegara, aby przedstawiał analogową tarczę zegarową, bieżącą datę lub czas.

Kliknięcie w ikonę zegara umożliwia dostęp do funkcji odliczania i alarmu. Skorzystaj z odliczania jako przypomnienia o robieniu sobie przerw i ustaw alarm powiadamiający o przyszłych wydarzeniach.

Bardzo łatwo zapomnieć o mijającym czasie podczas przeglądania internetu. Nowy zegar może pomóc użytkownikom pamiętać o ważnych wydarzeniach.

Użytkownicy mogą zapisywać własne predefiniowane alarmy i odliczania oraz w szybki i prosty sposób używać ich za pomocą menu kontekstowego zegara.

Vivaldi oferuje wiele przydatnych funkcji. Kilka z najbardziej popularnych zostało wymienionych poniżej:

Telefony: Premiera pierwszej wersji przeglądarki Vivaldi
dla systemu Android

Po kilku miesiącach testów wersji beta, wielu niesamowitych opiniach i imponującej liczbie pobrań, stabilna wersja nowej, w pełni funkcjonalnej przeglądarki Vivaldi dla systemu Android jest już gotowa. Dostępna dla systemu Android w wersji 5 lub nowszej, jest również kompatybilna z tabletami i Chromebookami.

Co odróżnia Vivaldi na Androida od pozostałych przeglądarek?

Dzięki jedynemu w swoim rodzaju interfejsowi użytkownika, Vivaldi kładzie nacisk na łatwość użycia, elastyczność, utrzymanie wbudowanych narzędzi (w tym paneli, szybkiego wybierania, notatek i przechwytywania ekranu) w zasięgu ręki oraz wyróżniający się aspekt wizualny. Dostęp do wszystkich kluczowych funkcji można uzyskać tylko jednym naciśnięciem ekranu.

W większości przeglądarek trudno jest zapanować nad wieloma otwartymi kartami. W Vivaldi, użytkownicy mogę przeglądać otwarte karty, a także z łatwością się pomiędzy nimi przełączać. Vivaldi domyślnie udostępnia znany z klasycznej wersji przeglądarki elegancki pasek kart. To unikalne rozwiązanie znacząco poprawia funkcjonalność przeglądarki. Aby uzyskać więcej miejsca na ekranie, pasek kart może zostać wyłączony w ustawieniach Vivaldi.

Dostępna przestrzeń ekranowa ma kluczowe znaczenie na urządzeniach mobilnych, gdzie liczy się każdy piksel. W przeciwieństwie do innych przeglądarek, Vivaldi posiada starannie zaprojektowany, intuicyjny interfejs użytkownika, zarówno
dla trybu pionowego, jak i poziomego.

Tryb poziomy ma większą szerokość. W momencie odwrócenia przeglądarki w tryb horyzontalny, nie będzie ona bezmyślnie powielać domyślnego, pionowego interfejsu. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń oraz zwiększyć łatwość obsługi, dolny pasek narzędzi został usunięty, a przyciski przeniesione
do górnej części aplikacji.

Jednocześnie nawet systemowy pasek stanu u góry ekranu może zostać włączony lub wyłączony, aby uzyskać więcej przestrzeni.

Większość telefonów komórkowych ma dziś duże ekrany pozwalające użytkownikom na przeglądanie pełnych, komputerowych wersji odwiedzanych stron. Do tego potrzebna jest cała pionowa przestrzeń i właśnie to Vivaldi zapewnia swoim użytkownikom.

Oto bliższe spojrzenie na interfejs użytkownika przeglądarki Vivaldi: tryb pionowy, poziomy oraz tryb tabletu

Przeglądaj prywatnie z wbudowanym blokerem reklam i trackerów

Zamiast reklam i modułów śledzących, Vivaldi oferuje prywatność i szybkość. Podobnie jak w wersji desktopowej, moduł blokowania trackerów korzysta z listy reguł DuckDuckGo Tracker Radar.

Użytkownicy mogą włączyć domyślnie wyłączone blokowanie reklam i trackerów poprzez ikonę tarczy z lewej strony pola adresu lub przejść do ustawień aplikacji: Ustawienia → Blokowanie trackerów i reklam.

Ikona tarczy wskazuje, czy blokowanie reklam i modułów śledzących jest aktywne na bieżącej stronie. Ułatwia także włączanie lub wyłączanie blokowania na konkretnych domenach, jeśli użytkownik ma taką potrzebę. Użytkownicy mogą również z tego miejsca zarządzać poziomem blokowania dla każdej strony (jest to możliwe również w widoku ustawień przeglądarki: Ustawienia → Blokowanie trackerów i reklam).

Aby zwiększyć prywatność, użytkownicy mogą zachować swoją historię przeglądania w sekrecie przy użyciu prywatnych kart – wyszukiwania, odwiedzane strony, ciasteczka i pliki tymczasowe nie będą przechowywane przez Vivaldi.

Synchronizuj swoje dane – bezproblemowo i bezpiecznie

Synchronizuj dane przeglądarki – zakładki, szybkie wybieranie, zapisane hasła, autouzupełnianie, historię (w tym momencie tylko wpisane adresy URL), notatki – bezpiecznie pomiędzy różnymi instalacjami Vivaldi na wszystkich urządzeniach, dzięki szyfrowaniu typu end-to-end.

Bez użycia serwerów firm trzecich – Vivaldi przechowuje dane synchronizacji na swoich własnych serwerach w Islandii.

Zarządzaj kartami za pomocą przełącznika kart

Szybkim przeciągnięciem znajdź otwartą kartę, kartę prywatną, ostatnio zamknięte karty a nawet strony otwarte na innych urządzeniach. Wskazówka: zamiast ręcznie kopiować i wklejać adres URL, aby utworzyć duplikat karty, skorzystaj z opcji „Powiel kartę” z menu głównego, aby zaoszczędzić czas.

Twórz notatki w locie

Twórz notatki podczas przeglądania sieci i synchronizuj je pomiędzy swoimi urządzeniami dzięki wbudowanej funkcji notatek. Ta unikalna dla Vivaldi funkcja pozwala robić więcej – szybciej.

Zapisuj zrzuty ekranu

Natychmiastowo przechwyć, zapisz i udostępnij pełny zrzut ekranu dowolnej strony lub wybranego obszaru widocznego na ekranie – to funkcja niespotykana nigdzie indziej.

Zrób więcej dzięki szybkiemu wybieraniu na stronie startowej

Przeglądaj szybko, twórz wiele ekranów szybkiego wybierania dla konkretnych zadań lub kategorii, grupuj i zarządzaj zakładkami w folderach. Wszystko to za pomocą jednego dotknięcia ekranu. Przesuwaj poszczególne pozycje, aby zmienić kolejność elementów szybkiego wybierania. Dodawaj nowe strony (lub edytuj istniejące) do bieżącego folderu szybkiego wybierania i uzyskuj do nich dostęp znacznie szybciej.

Wyszukuj i zmieniaj silniki wyszukiwania w locie

Przełączaj się pomiędzy poszczególnymi wyszukiwarkami na pasku adresu, używając ich skrótów –
to kolejna unikalna dla Vivaldi funkcja.

Ujarzmij tryb ciemny

Zdecyduj się na ciemny lub jasny motyw Vivaldi i przeglądaj bardziej efektywnie, dostosowując się do osobistych potrzeb i preferencji estetycznych.

Maksymalnie dostosuj do siebie Vivaldi w Ustawieniach

Przejdź do okna ustawień przeglądarki poprzez menu Vivaldi i wypróbuj kilka użytecznych funkcji:

  • Posprzątaj swoją przestrzeń za pomocą szybkiego przesunięcia, włączając opcję Przesuń, aby zamknąć karty.
  • Zmień rozmiar elementów szybkiego wybierania za pomocą opcji Małe ikony szybkiego wybierania.
  • Zaznacz Ukryj pasek stanu, aby uzyskać więcej miejsca na ekranie.
  • Włącz opcję Pokazuj paski przewijania na wewnętrznych stronach, aby wiedzieć, w którym miejscu strony się znajdujesz.
  • Przeglądaj z opcją Zawsze pokazuj wersję na komputer, aby wyświetlać pełną wersję odwiedzanych stron.
  • W sekcji „Ustawienia dostępu” zaznacz opcję Uproszczony widok stron internetowych, aby uzyskać uporządkowane strony, w stylu „widoku czytania”.

Download VivaldiGet it on Google Play

„Vivaldi w dalszym ciągu pracuje nad stworzeniem lepszego, bezpieczniejszego
i bardziej zorientowanego na prywatność internetu”
, mówi Jon von Tetzchner, dyrektor generalny Vivaldi. „W internecie chodzi przede wszystkim o elastyczność
w tym, co robisz. Oferujemy tę elastyczność dzięki palecie wbudowanych
w przeglądarkę narzędzi. Jeśli coś jest użyteczne, wbudowujemy to”.

Download Vivaldi

About Vivaldi Technologies

Vivaldi Technologies is an employee-owned company that creates products and services for discerning web users. In everything it does, Vivaldi believes in putting its users first. Vivaldi is headquartered in Oslo, with offices in Reykjavik, Boston and Palo Alto. Learn more about our mission at vivaldi.com.

For more information, please contact:

Varsha Chowdhury
[email protected]

Download Press Kit (ZIP)

Thanks for downloading Vivaldi!

Open the file and get started.

Vivaldi browser protects you from trackers, blocks unwanted ads, and puts you in control with unique built-in features.

Thanks for downloading Vivaldi!

Updates via .apk install are not automatic. To ensure you are aware of the latest fixes and security updates, we strongly advise subscribing to our Newsletter or RSS feed.